Sv.Lenart.jpg

Misel

Človek brez Boga ne ve, kam naj gre, in niti ne more dojeti, kdo da je.

Benedikt XVI.

Obnova oltarja

 
Restavratorki dr. Andreja Padovnik in Ana Ploj intenzivno raziskujeta zgodovino Sebastjanovega oltarja. Še vedno prosita za kake stare slike tega oltarja.
Po prvem delu intenzivnejšega dela sta pripravili kratek vpogled v dosedanje delo.
 
"Pred obnovo oltarja sv. Sebastjana je potrebno opraviti predhodne raziskave, saj nam to omogoča pravilno izbiro konservatorsko-restavratorskih postopkov. Pogosto so bili kipi in oltarji skozi čas večkrat prebarvani oz. predelani, zato običajno najprej izvedeno sondiranje in pregledamo stanje oltarja. Sondiranje je rutinska preiskava, kjer postopno odstranjujemo posamezne sloje preslikav saj z njimi želimo ugotoviti starejše faze in barvne sloje. Začetno sondiranje oltarja sv. Sebastjana je pokazalo, da je bil oltar večkrat prebarvan in tudi predelan."
Oltar3  Oltar4  Sonda na stebru1
 
 Oltar1

Če dobro pogledate, lahko vidite ostanke zlata. Mi smo ga našli s prenosnim mikroskopom.

 Oltar2

Sonda na stebru. Vidite lahko, da je bil steber večkrat prebarvan.

 

Piškotke uporabljamo za izboljšanje naše spletne strani. Z uporabo naše spletne strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..

Sprejemam piškotke.

EU Cookie Directive Module Information