Sv.Lenart.jpg

Misel

Če v srcu ni božjega ognja, njegove ljubezni, njegove miline, kako naj mi, ubogi grešniki, ogrejemo srca bližnjih?

papež Frančišek

Župnijsko romanje, 1. junij

 

Enodnevno župnijsko romanje, 1. 6. 2024 
Gornji Grad, Radmirje, Celje – bl. Anton Martin Slomšek

  Romanje1  Romanje2  Romanje3

 

Letošnje enodnevno župnijsko romanje nas bo vodilo v zgornje savinjsko dolino. Natančneje v Gornji Grad in Radmirje.

 

Romarsko sveto mašo bomo imeli v Gornjem Gradu v katedrali sv. Mohorja in Fortunata. Katedrala in samostansko poslopje ob njem je bil dolga leta letna rezidenca ljubljanske škofije, zato pod korom katedrale najdemo nagrobne plošče prvih ljubljanskih škofov, ki so bili pod staro cerkvijo pokopani.

 

Cerkev je izredno mogočna, saj je tudi po prostornini in po velikosti kupole največja cerkev v Sloveniji, medtem ko je najdaljša cerkev v Sloveniji v Stični. V levem stranskem oltarju je lep in mogočen Božji grob. Ena izmed podružnih cerkvah ima za svojega zavetnika sv. Lenarta, zato je v župnijski cerkvi tudi bandera sv. Lenartu.

 

Po maši in ogledu katedrale bomo pot nadaljevali v Radmirje v Šport-center Prodnik, kjer bomo imeli romarsko kosilo.

 

Po kosilu se bomo odpravili proti domu in se v Celju ustavili v župniji bl. Antona Martina Slomška, ki jo vodijo salezijanci. V okviru župnije deluje enota vrtca, mladinski center, PUM – projektno učenje za mlajše odrasle. V cerkvi pa imajo relikvije bl. Antona Martina Slomška in bl. mučenca Alojzija Grozdeta. Tukaj bomo zmolili litanije.

 

Lepo vabljeni in dobrodošli.

 

 

Odhod iz avtobusne postaje v Lenartu bo ob 700 uri. Vrnemo se predvidoma do 1900 ure.

 

 

Priporočen dar romarjev za pokritje stroškov je 30 EUR.

 

Polnimo drugi avtobus. Trenutno prijavljenih je 71. 

Piškotke uporabljamo za izboljšanje naše spletne strani. Z uporabo naše spletne strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..

Sprejemam piškotke.

EU Cookie Directive Module Information