Sv.Lenart.jpg

Misel

Če v srcu ni božjega ognja, njegove ljubezni, njegove miline, kako naj mi, ubogi grešniki, ogrejemo srca bližnjih?

papež Frančišek

 

 Vseslovensko srečanje katoliške karizmatične Prenove v Duhu

Celje, cerkev Svetega Duha

19. oktober 2013

 

»Glas vpijočega v puščavi: Pripravite pot Gospodu, zravnajte mu steze.« (Mt 3, 3)

 

 V soboto zjutraj smo se vsi veseli in polni pričakovanj odpravili iz Maribora v Celje, v cerkev Sv. Duha. Naš vodja na avtobusu je bila ga. Cvetka Ajd, ki nas je povabila, da smo vse skrbi predali Jezusu in se tako s čistim srcem pripravili na slavljenje Boga, ki je naš Stvarnik, Rešitelj, Ozdravitelj, Tolažnik, naš Kralj,… Kralj naših src. Vsi dobro poznamo to formulo:

ODPUŠČANJE + EVHARISTIJA + SLAVLJENJE = OZDRAVITEV

img 4171.jpg.resized

 

Nekaj vtisov udeležencev srečanja:

 

Bili smo na vseslovenskem srečanju Prenove v Duhu, v Celju, v soboto 19. oktobra. Pričelo se je že ob 9. uri zjutraj in je trajalo celi dan. Začelo se je z velikim slavljenjem, kjer je bil tudi gost g. Josip Lončar, ki je govoril o evangelizaciji. Bila so tudi bogata pričevanja ljudi o tem, kaj dela Jezus v njihovih življenjih; zelo so se me dotaknila. V začetku slavljenja se prepustiš Jezusu pred Svetim rešnjim telesom in začutiš tako velik mir in lahko predaš Jezusu vse skrbi, bolezni, težave,… kar lahko razume samo On. Začutiš tudi njegovo prisotnost, vidiš da  Jezus živi med nami in da deluje, če ga le prosimo in povabimo v naše življenje, se Mu zahvaljujemo za vse kar naredi za nas in bližnje.

Bila so bogata pričevanja g. Lončarja, kako ljudi pridobiti v vero na pravi način, da spoznajo Boga. Povedal je, da moli kar pet ur na dan v jezikih in da se tako najlažje poveže s Svetim Duhom.

Na koncu je bila še bogata maša in molitve nad posamezniki za ozdravitve in rešitve problemov, tako da sem šla domov polna Svetega Duha, zelo zadovoljna, mirna, srečna,… da poznam pravo vero in živega Boga, ki sem ga spoznala pri Prenovi. S temi pričevanji, ki jih slišiš, te še dodatno spodbudijo v vero, v pravega Boga. (Marjeta)

 

V Celju, v cerkvi Sv. Duha je bilo zelo lepo, res lepo sem se počutila. Hvala vsem, da sem lahko poromala z vami. (Anica B.)   

  

Srečanj katoliške karizmatične Prenove se zelo rada udeležujem, ker me vsa navdajo z mirom, ki ga je težko opisati. Tudi letošnjega v Celju, sem se z veseljem udeležila. Čas in trajanje nista pomembna. Vso tisto čudovito slavljenje v polni cerkvi, poučevanja, doživeta sveta maša, molitev nad posamezniki, dajo pečat, ki greje srce še dolgo.

Letos so se me posebej dotaknila globoka pričevanja. Pričevanje ene gospe je bilo skoraj podobno mojemu. Imeli smo vse: mladost, zdravje, materialne dobrine, denar, . . ., le za Boga, ki je ljubezen, je bilo premalo prostora. In tako se je brez temeljev, brez Boga, z leti začelo vse rušiti. Sesulo se je prav vse: ljubezen, družina, dom, ......

Ostal je samo Bog, ki mi nenehno govori: "Jaz sem tvoj pastir, nič ti ne manjka, na zelenih travnikih ti dajem ležišče, k vodam počitka te vodim, tvojo dušo poživljam, vodim te po pravih stezah . . ."  (Anica)

 

Kot vsako leto, sem tudi letos že hrepenela po srečanju z Gospodom. Katoliška karizmatična Prenova priredi vsako leto zelo dobra srečanja, kjer Bog deluje res v vsej polnosti. Vsa pričevanja in poučevanja so bila tako bogata in zanimiva, da so mi pustila zelo velik pečat. Domov sem odhajala zadovoljna v svojem srcu, polna mira, veselja; tega ne moreš doživeti nikjer drugje. To je res prava pot, pot za Jezusom. Ni vedno lahko, vendar nam Jezus vedno naloži takšni križ, ki ga še lahko nosimo.

Hvala vsem za dobro pripravo in izvedbo srečanja. (Tea)

img 4178.jpg.resized

 Več fotografij pa si lahko pogledate v galeriji.

 

Piškotke uporabljamo za izboljšanje naše spletne strani. Z uporabo naše spletne strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..

Sprejemam piškotke.

EU Cookie Directive Module Information