Ne more nas rešiti človeška dejavnost, marveč Kristusovo trpljenje. Imeti pri tem svoj delež, to je moje hrepenenje.

sv. Edith Stein

Srečanje družin naše dekanije

8. septembra 2013 smo bili vabljeni k Sv. Rupertu v Voličino na prvo srečanje družin iz župnij naše dekanije.

Zbirati smo se pričeli ob 1400, ko je potekala v cerkvi molitev za družine in priložnost za sveto spoved.

img 0812

Od 1430 do 1600 so starši in odrasli lahko prisluhnili predavanju profesor Berte Golob, priznane slovenske pedagoginje iz Ljubljane. Moderator pogovora je bil mag. Janko Gorgner, župnik iz Sv. Jurija.

img 0826

Za otroke so v tem času poskrbeli Skavti Slovenskih goric.

img 0843Od 1600 je sledila slovesna sveta maša, ki jo je vodil g. nadškof dr. Franc Kramberger.

img 0932

Po končani sveti maši je sledilo prijetno druženje z agape, ki so ga pripravile žene in dekleta iz župnije Sv. Ruperta, ki deluje v okviru Karitas ter drugi sodelujoči.

img 0985

Za konec so sledile še družabne igre pred cerkvijo.

img 1009

Prvo srečanje družin v naši dekaniji se je izkazalo lot nekaj lepega in vsestransko koristnega.

Več fotografij pa si lahko pogledate v galeriji.