Sv.Lenart.jpg

Misel

Če v srcu ni božjega ognja, njegove ljubezni, njegove miline, kako naj mi, ubogi grešniki, ogrejemo srca bližnjih?

papež Frančišek

 12. ORATORIJ ŽUPNIJE SV. LENART

 od 11. do 15. julija 2016

 "ZDAJ GRE ZARES!"

 Naslovnica2016 mala 1

Od 11. 7. do 15. 7. 2016 je v naši lenarški župniji potekal Oratorij. Vodili so ga: s. Zalika Svenšek, s. Pavlina Kolbl, gospod kaplan Marjan Pučko, deset vrlih animatorjev in sodelavci v pripravi in delitvi hrane, sadja in sladkarij.

Veliki sponzorji so bili Turistični kmetiji Bunderla in Žekš ter družina Senekovič in drugi dobri ljudje.

Hvala tudi tistim, ki ste v ta namen molili, saj je bilo 61 otrok na prijetnem veselem druženju med seboj. Posebej moramo biti hvaležni našim animatorjem, ki so ves čas bedeli nad otroci in jih vključevali v to lepo dogajanje.  

oratorij1

oratorij4

oratorij15

oratorij21

oratorij25

oratorij30

Letošnja najmlajša udeleženka Oratorija.

oratorij32

oratorij6

Glavni junak letošnjega oratorija je bil Ostržek, literarni lik iz povesti italijanskega pisatelja Carla Collodija, ki je stara že skoraj sto petdeset let. Ostržek je simpatična in vedno navihana lesena lutka. Preden se preobrazi v pravega dečka, doživi veliko zanimivega. Tekom oratorija bomo spremljali njegovo pot rasti, na kateri se sreča z različnimi ovirami, izzivi, skušnjavami, dolžnostmi, slavo, razkošjem, bedo, zabavo … Od Ostržka se lahko vsi veliko naučimo. Njegova dobrosrčnost, pogum, vztrajnost, želja po resnici in prizadevanje za dobro so nam lahko svetel zgled.

» Dogodivščine čakajo na nas, vse kar rabiš, že imaš!

Tople dlani, veliko srce in navihan obraz!

Zdaj gre zares, le pojdimo v svet,

resnica bo svetila nam v temi.

V dobrem živi čarovnija ljudi,

ko skupaj sanjamo, se vse mogoče zdi!

Zdaj gre zares! «


 HIMNA ORATORIJ 2016

 Več fotografij pa si lahko ogledate v GALERIJI.

 

 

 

Piškotke uporabljamo za izboljšanje naše spletne strani. Z uporabo naše spletne strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..

Sprejemam piškotke.

EU Cookie Directive Module Information