Žegnanje v Radehovi, 15. avgust 2017

Na zapovedani praznik Marijinega vnebovzetja 15. avgusta, je bilo v cerkvici v Radehovi ob že tradicionalnem žegnanju še posebej svečano.

Slovesno sveto mašo je daroval g. nadškof dr. Franc Kramberger ob somaševanju g. župnika Martina Bezgovška in g. kaplana Marjana Pučka.

dscn2441

Med mašo je bil blagoslov:

- zelišč, ki so jih prinesli iz župnije sv. Ruperta,

dscn2443

- obogatene ograje kora, kjer je v nišah slovenjegoriški kamen, pod nišami pa ročno izpisanih deset božjih zapovedi,

dscn2446

- šestkotnega paviljona ob cerkvi, ki bo služil druženju ob hrani in pijači ob različnih dogodkih v cerkvi (krst, poroka) ter tudi druženju ob drugih prilikah širše lokalne skupnosti.

dscn2459

Ne smemo pa pozabiti še na eno pridobitev ob cerkvi, ki sicer ni nova, je pa obnovljena, tj. razsvetljava cerkve.

radehova1

Po slovesni sveti maši je bilo ob cerkvi organizirano prijetno druženje.

dscn2458Slavolog, ki je bil postavljen nekaj metrov pred cerkvijo, je upravičeno vabil "Marija vse k tebi hiti".

Tako se je prireditve udeležilo lepo število naših župljanov in romarjev od drugod.

Foto: Maksimiljan Šuman

Še več fotografij pa si lahko ogledate v GALERIJI.