Nasmeh nas nič ne stane, vendar čudežno deluje.

Obogati tistega, komur je namenjen in ne osiromaši tistega, ki ga poklanja.

Izbor mašnega vina

Mašno vino Župnije sv. Lenart v Slov. goricah

Na god sv. Janeza evangelista, 27. decembra, vsako leto blagoslavljamo vino v naši cerkvi. Posebej je izpostavljena prošnja, da bi vinsko trto cenili, jo z veseljem obdelovali in gojili to žlahtno blago. Najpomembnejša utemeljitev je, da je Jezus Kristus priporočal vino za duhovno pijačo, v kateri želi biti navzoč med nami pri vsaki sv. maši.

dscf2347

dscf2349dscf2356

Tudi naš Blaženi Anton Martin Slomšek nam priporoča najlepše ravnanje s trto in vinom, tako da nas naj v veselje vodi.

dscf2374

dscf2376

Hvaležni smo našim vinogradnikom in vsem sodelujočim pri izboru mašnega vina Župnije sv. Lenarta v Slovenskih goricah.

dscf2392

dscf2395

dscf2402

Duhovnika Marjan in Martin s sodelavci ŽPS.

Več fotografij si lahko ogledate v GALERIJI.

Fotografije: Foto Tone